„Sławne” blogi

„Sławne” blogi

 

Blogosfera to nie tylko elektroniczne pamiętniki ale także nowe medium, z którym muszą się liczyć gwiazdy i celebryci. Swojego bloga, oprócz licznej rzeszy zwykłych użytkowników ma dzisiaj prawie każda gwiazda nadążająca za dynamicznymi zmianami jakie następują w sieci.

Blogujący celebryci należą do różnych kręgów pop jak i wysokiej kultury, z każdym dniem ich liczba się powiększa a blog staje popularniejszą formą ekspresji. Należą do nich muzycy, politycy, pisarze i aktorzy, projektanci mody i dziennikarze.

Fascynujący jest świat internetowych pamiętników, w którym można znaleźć opinie gimnazjalisty obok wyważonego spojrzenia polityka czy ambiwalentnego spojrzenia na świat ekscentrycznego muzyka.

W 2009 r. słynny Staś z „W Pustyni i puszczy” Adam Fidusiewicz wygrał konkurs Blog Roku i został zaliczony do kategorii 33 blogów wartych uwagi. Aktor pisze o sobie, swoich znajomych, zamieszcza zdjęcia, jak sam przyznaje trochę filozofuje, planuje, bawi i żartuje. Blog zaskakuje świeżym i oryginalnym spojrzeniem na rzeczywistość i dużą dojrzałością emocjonalną.

Justyna Steczkowska posiada nie tylko oficjalną stronę internetową ale i swój blog, szkoda tylko że piosenkarka nie zagląda na niego zbyt często.

Większe problemy z autoryzowanym blogiem ma Agnieszka Włodarczyk, która sama nie prowadzi elektronicznego pamiętnika ale zostawia to swoim fanom. Dochodzi pomiędzy nimi do małych nieporozumień, Agnieszka nie chce już więcej prezentów, które jak twierdzi…zagracają jej mieszkanie, fani z kolei skarżą się na brak zainteresowania ze strony aktorki. Blog to potęga i nawet gwiazda musi o tym wiedzieć.

Dorota Rabczewska posiada stronę www, autoryzowany blog a do tego ogromną ilość blogów prowadzonych na jej temat. Rachunek gubi się gdzieś po pierwszych 50. Wchodząc na www.znakpokoju.blog.onet.pl nie należy kierować się pierwszym wrażeniem, nie jest to bynajmniej reklama bielizny.

Na Onecie znajdziemy także zapiski obecnej żony premiera Marcinkiewicza Isabel, Krystyny Kofty, Michała Wiśniewskiego, Kasi Cichopek, Jerzego Fedorowicza czy Janusza Palikota.

Niestety zniknął z tego portalu bardzo sympatyczny blog Zbigniewa Wodeckiego.

Warto wejść na blog Fundacji Anny Dymnej, który jak tytuł wskazuje zawiera więcej informacji o fundacji niż aktorce www.mimowszystko.org.


Tagi: , , ,

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *