Blogi o modzie

Blogi o modzie

 

Blogi o modzie to prawdziwy fenomen internetowego świata, są ich tysiące a codziennie powstają nowe. Wchodzimy na nie najczęściej w poszukiwaniu inspiracji i pomysłu na oryginalną kreacje.

Najwięcej blogów prowadzą młode dziewczyny, lubiące się bawić szmatkami. Robią sobie zdjęcia w ciekawych kreacjach i zamieszczają je w sieci, albo polują na ciekawie ubranych ludzi na ulicy. Blogują profesjonaliści związani ze światem mody, dziennikarze, modelki.

Ze zdaniem blogerów liczą się najlepsi projektanci, czytają ich wpisy i zapraszają na pokazy.

W ciągu ostatnich dwóch lat Internet i inne media zawojowały tzw. „szafiarki” (wkrótce termin ten trzeba będzie umieścić w słowniku).

Idea szafiarstwa polega na robienie sobie zdjęć, za każdym razem kiedy uda się znaleźć świetne ciuchy lub dobrze je skomponować, a potem wrzucać je na bloga. Liczy się niska cena kreacji oraz pomysł na zestawienie ubrań i dodatków, aranżacja sesji i opis.

Na szafasztywniary.blogspot.com znajdziemy porady jak zostać profesjonalną szafiarą i upolować super ciuch w second handzie.

Ulicewarszawy.blox.pl jest jednym z najstarszych blogów o modzie ulicznej w Polsce. Można na nim prześledzić jak ubierały się mieszkanki stolicy w ciągu kilku ostatnich lat. Oprócz tego znajdziemy tam wiadomości o imprezach związanych z modą.

Autorka blogu fashion-victim.blog.onet.pl określa się jako ofiara mody w lżejszym wydaniu. Kocha modę, żyje nią i wie o niej wszystko. Pisze o kolekcjach, inspiracjach projektantów, świecie najpiękniejszych modelek. Znajdziemy tutaj zdjęcia pięknych kobiet w ubraniach światowych marek, kalendarz imprez, linki do najlepszych artykułów (nie tylko polskojęzycznych).

Miłośniczkom stylu retro, zwanego także vintage, można polecić vintagegirl.blox.pl. Autorka czerpie inspiracje z mody lat 40-tych i 50-tych XX wieku, które uważa za najpiękniejszy okres. Ubrania kupuje w second handach, przerabia, wyszukuje w szafach rodziny.

Alicepoint.blogspot.com prowadzi Alicja, jedna z ciekawszych szafiarek z Krakowa. Z wyczuciem łączy ubrania od Zary czy Reerved z rzeczami z second handu czy własnego projektu. Projektantką oryginalnej biżuterii i stylistką jest autorka theglamourai.blog.spot.com, jej styl jest dojrzały, kobiecy chociaż nie pozbawiony pewnej dozy ekstrawagancji.

Wiernych fanów ma Natalia (textylny.blox.pl), studentka szkoły projektowania publikująca również na portalu moda.pl. Preferuje modę uliczną, alternatywną i ekologiczną.


Tagi: , , ,

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *